Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 4939 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Opisy gatunków > Chilobrachys huahini
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Chilobrachys huahini (Brak polskiej nazwy)

Występowanie
Azja, dokładniej Tajlandia

Wielkość i wygląd
Dorosłe samice osiągają wielkość 17-18 cm, na co przypada ok. 8 cm. ciałka. Samce mniejsze, z długimi, chudymi nogami. Ubarwienie obu płci jest takie samo, ciało i nogi jasno brązowe, końcówki nóg ciemniejsze, czasami zdarza się, że czarne.

Długość życia
Samice dożywają ok. 15 lat, samce żyją krócej i padają kilka miesięcy po ostatniej wylince.

Biotop i aktywność
Pająki tego gatunku żyją w niezbyt głębokich, wykopanych przez siebie norach, które są gęsto osnute pajęczyną. Prowadza nocny tryb życia.

Terrarium
Terrarium o wymiarach 30x30x30cm będzie bardzo dobre. Jako podłoże bardzo dobrze sprawuje się włókno kokosowe. Warstwa podłoża powinna być trochę grubsza niż u innych gatunków z racji tego, że pająki tego gatunku mieszkają w norach. Jako dodatkowe elementy wystroju można zastosować korzenie, doniczki oraz płaty kory. Można też dać roślinki, ale koniecznie sztuczne, ponieważ bardzo szybko zostaną zasnute warstwa pajęczyny i żywe rośliny szybko by padły. Warto też dać miseczkę z wodą, co ułatwi utrzymanie dosyć wysokiej wilgotności, której potrzebuje ten gatunek.

Temperatura i wilgotność
Optymalna temperatura dla tego gatunku to 28 stopni, wilgotność powinna być wysoka, ok. 80-90%.

Karmienie
Młode karmimy wylęgiem świerszczy, larwami much, larwami mącznika młynarka oraz muszkami owocowymi. Najlepiej jest karmić je 2 razy w tygodniu. Dorosłe karmimy raz na tydzień świerszczami, karaczanami, drewnojadami. Można też podać mysiego noworodka, ale jest to ogólnie nie polecane.

Rozmnażanie
Rozmnażanie tego gatunku nie należy do trudnych. Samica nie przejawia zbyt dużej agresywności w stosunku do samca oraz chętnie kopuluje. Nie potrzeba również rozdzielać pary od razu po kopulacji, nic nie szkodzi zostawić samca i samice razem nawet przez kilka dni, w tym czasie para może kopulować nawet kilkakrotnie. Samica sporządza kokon w bardzo różnych odstępach czasu, czasami zdarza się, że kokon jest sporządzany po 3 miesiącach, a czasami po 8 miesiącach. Młode lęgną się po około 25 dniach i jest ich najczęściej ok. 100-300 sztuk.

Charakter
Jest to gatunek szybki, agresywny, o silnym jadzie przez co polecany jest wyłącznie doświadczonym hodowcom. Po ew. ugryzieniu, należy koniecznie udać się do szpitala.


Autor: Kegein
Gadu-Gadu: 5187068
E-mail: kegein@gmail.com

Korekta: K@M!L0
komentarz[0] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 1

Odsłon:15333945
Dziś202
Dziennie:3105
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (440) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 3.311 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji