Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 4940 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Opisy gatunków > Phyllium siccifolium - Liściec jesienny
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Nazwa łacińska- Phyllium siccifolium

Występowanie:

Malezja

Wygląd:
Owad ten przypomina wyglądem liść - zaschnięty lub świeży zielony. Głowa nieco kwadratowa, czułki- u samicy krótkie, u samca długie, równe z długością ciała. Odwłok szeroki, spłaszczony, przylegające do niego skrzydła przezroczyste z wyraźnymi żyłkami. Liśćca jesiennego można spotkać w paru kolorach, najczęściej jest to jasny zielony, lub pomarańczowo brązowy.

Długość życia:
Samice - do 4 miesięcy po ostatniej wylince, samce - od 1 do 2

Karmienie:
Najlepiej przyswajalnym pokarmem są liście jeżyn i malin. Ja swoje podczas kryzysu karmiłem bazylią, jednak tamte dwie rośliny to znacznie lepsze rozwiązanie.

Terrarium:
Szerokość 40cm, długość 30cm, jako podłoże torf kokosowy, podczas składania jaj można użyć papierowych ręczników gdyż jaja tych liśćców bardzo przypominają odchody lub kawałki włókna. Tak jak u każdych straszykowatych, nie może zabraknąć gałęzi na górze aby mogły zawiesić się do góry nogami i wyjść ze starego naskórka.

Wilgotność:
Ok. 60%-70%

Rozmnażanie:
Przez partenogenezę, jak i płciowo. Samce bardzo łatwo odróżnić od samic i zbytnio nie trzeba jakiegokolwiek wkładu w to z naszej strony w ich rozmnażanie. Samiec zasiada na samicy i zapładnia ją, jedynie nie wolno im wtedy przeszkadzać. Po zapłodnieniu (jak i bez) odwłok samicy powiększa się, gdyż zaczynają wypełniać go jaja. Składane jest kilka tygodniowo, przypominają malutkie owłosione fasolki. Młode liśćce wykluwają się po około 4 miesiącach od złożenia jajek.

Uwagi:
U larw liśćca jesiennego występuje bardzo duża śmiertelność, gdyż wiele przestaje jeść, źle przechodzi wylinki pomimo odpowiednich warunków jakie im zapewniliśmy, lub tez umiera bez powodu. Dzieje się tak aż do czwartej wylinki. Potem hodowla idzie wręcz z górki. Owady te nie jedzą zbyt dużo, są płochliwe i bardzo długo przyzwyczajają się do nowego lokum. Po zraszaniu lubią spijać wodę z liści lub ścianek terra i naprawdę dobrze się kamuflują w gąszczu liści, więc jeżeli nigdzie w terrarium nie będziesz mógł znaleźć swoich pupili, dokładnie trzy razy je przeszukaj ;)
komentarz[0] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 2

Odsłon:15334381
Dziś168
Dziennie:3105
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (440) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.024 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji