Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 4940 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Opisy gatunków > Opis gatunku - Euchomenella macrops
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Nazwa łacińska:
Euchomenella macrops

Występowanie:
Tajlandia - nasłonecznione łąki, obrzeża lasów

Wygląd:
Tolów silnie wydłużony, odnóża cienkie, łamliwe w brązowe łaty, odnóża chwytne posiadają bardzo krótkie golenie, (utrudnia to polowanie) głowa trójkątna, mała, odwłok mały jak na modliszkę, skrzydła zredukowane również do minimalnych rozmiarów.

Długość życia:
Samice - ok. 4 miesięcy, samce do 2 ( długość życia zależy przede wszystkim od hodowcy :] )

Karmienie:
Młode karmimy muszkami owocowymi nielotami, lub łapanymi, wylęg świerszcza też może być, podrośnięte, planktonem łąkowym, świerszczami - Owad dla TEJ modliszki musi mieć odpowiednie wymogi:
a). Nie może przekraczać długości jej tułowia.
b). Nie może być za silny i masywny, gdyż krótkie golenie na odnóżach chwytnych tej modliszki nie pozwalają jej łapać dużych owadów.
c).Nie może być jadowity i mieć zbyt potężnych szczękoczułek bo przegryzie naszego pupila!
Euchomenella macrops potrafi bardzo długi okres wytrzymać bez pokarmu (ok. 3 tygodni).

Terrarium:
Młode trzymamy klasycznie w pojemnikach po kliszy lub moczboxach, jako podłoże dla tej modliszki nadaje się piasek, lecz można zostać przy włóknie kokosowym. W mieszkanku naszego owada musi być zamocowana jakaś gałązka lub patyk, cokolwiek, byle by pozwalało wspiąć się mu na górną partię terrarium, zawiesić się do góry nogami i przejść prawidłowo wylinkę.

Wilgotność:
40% - 60% - owad ten lubi krótkotrwałe susze

Rozmnażanie:
Dojrzałość płciową osiąga po ostatniej wylince, kiedy to pojawiają się już w pełni ukształtowane skrzydła (małe jak na ten gatunek). Modliszki dopuszczamy do siebie po 1-2 tygodni po wylince imaginalnej, samca włożyć do terrarium samicą i pozwolić mu działać, radze jednak postać przez pierwsze 7 minut i poobserwować gdyż modliszki te są dosyć agresywne i nigdy nie wiadomo co może się stać. Kokonów składanych jest kilka, jeden po drugim w odstępach kilkudniowych, z pierwszego miotu powinno wykluć się najwięcej modliszek po ok. 2-3 miesięcy.

Uwagi:
Modliszka rośnie duża, lubi się wspinać i udawać zaschniętą łodyżkę, lecz przez chude kończyny łatwo spada na ziemię. Posiada ,,ostry charakterek' łatwo się denerwuje i może zaatakować naszą rękę podczas sprzątania w jej lokum. Owad ten nie potrafi latać, jej krótkie skrzydła nie uniosą nawet tak chudego ciała, za to nadrabia to skocznością, więc gdy wyjmujemy pupila z terrarium, trzymajmy rękę blisko ziemi aby podczas upadku nie połamała się.


Autor: Jacek
komentarz[0] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 2

Odsłon:15334400
Dziś187
Dziennie:3105
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (440) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.025 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji