Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 4940 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Opisy gatunków > Kajman karzełkowaty
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Kajman karzełkowaty (Paleosuchus palpebrosus Cuvier)

Kajman karzełkowaty uchodzi za najmniejszego przedstawiciela całego rzędu krokodyli. Dorosłe osobniki osiągają około 90-140cm. Spotykany jest w Wschodniej Kolumbii, Wenezueli, Ekwadorze i Peru, Paragwaju oraz w północnej i środkowej Brazylii. Kajman Karzełkowaty jest gatunkiem leśnym. Zasiedla wolno płynące rzeki o skalistym dnie w pobliżu lasów. Czasami spotykany jest również w lagunach. Kajman Cuviera w ciągu dnia przebywa w wykopanych przez siebie norach. Unika słońca. Podczas nocy zaczyna być aktywny. Wówczas zaczyna szukać pożywienia.

Ze względu na swoje małe rozmiary Kajman Cuviera często jest ceniony w świecie terrarystyki. Należy jednak pamiętać iż ten mały krokodylek jest dość agresywny i nerwowy.Kiedy się przestraszy może nas dotkliwie zranić, dlatego należy zachować pewną ostrożności podczas hodowli tego pupila.Terrarium powinno być dość obszerne, z dużym i głębokim basenem. Przewidziane są również duże ilości roślinności i kryjówki w których nasz kajman będzie mógł się chować za dnia. W hodowli kajmany karmimy świerszczami, rybami słodkowodnymi, szarańczy, można również podawać mrożone gryzonie. W tym wypadku musimy być przekonani, że mysz czy szczur są w 100% rozmrożone. Kajmany karmimy zależnie od wielkości. Pokarm podajemy co 8 dni.

Przypomnę iż Kajman Karzełkowaty jak i inne gady z rzędu Krokodyli jest wpisany na listę CITES i w Rzeczpospolitej podlega rejestracji. Posiadanie takiego gada bez odpowiednich dokumentów podlega karze.

wysłał nam: Jakubom
komentarz[0] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 2

Odsłon:15334403
Dziś190
Dziennie:3105
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (440) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.029 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji