Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 5002 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Artykuły > Preparacja elementów drewnianych do terrarium
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Preparacja elementów drewnianych do terrarium

Jak wiemy, do wystroju terrarium często służą nam elementy takie jak korzeń, kokos itp. Zanim jednak umieścimy je w terrarium musimy odpowiednio przygotować, aby nie spleśniały. Dzieje się tak ponieważ w terrarium panuje dosyć duża wilgotność.

Posiadając korzeń, musimy go na początku dobrze wyczyścić z ziemi, glonów itp. a następnie opłukać. Gdy już to zrobiliśmy przygotowujemy tzw. "solankę" czyli roztwór soli z wodą. Potrzebne nam będą:
- Sól
- Woda
- Odpowiednio duże naczynie w którym zmieści się korzeń, kokos itp.

Gdy już wszystko mamy, wypełniamy naczynie wodą do ok. 3/4 pojemności całego naczynia. Następnie podgrzewamy wodę, a zarazem dosypujemy soli, do czasu aż przestanie się ona rozpuszczać. Gdy już to nastąpi wkładamy dany przedmiot do naczynia i gotujemy do czasu aż woda będzie wrzeć. Następnie wyjmujemy z wody wszystkie elementy, płuczemy z soli i wkładamy do piekarnika na ok. 30 minut. Potem czekamy aż korzeń czy inny przedmiot wystygnie i śmiało możemy go umieścić w terrarium. Gdy po zwilżeniu podłoża na spreparowanym elemencie wyskoczy pleśń musimy powtórzyć całą "operację", bo oznacza to, że coś poszło nie tak.

Większość terrarystów korzysta z tego sposobu. Ja sam z resztą też. Jeśli zrobicie wszystko tak jak opisałem wyżej, możecie być spokojni że wszystko będzie ok, chyba że dowalicie taką wilgotność że będzie wszystko pływać. Mam nadzieję że ten artykuł pomoże Wam rozwiązać problem z pleśnią w terrarium.

Na zdjęciu korzeń po wyjęciu z piekarnika
Autor: bialasek3
komentarz[1] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 3

Odsłon:15433503
Dziś1521
Dziennie:3086
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (442) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.022 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji