Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 5002 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Artykuły > Jak przekonać rodziców?
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Jak przekonać rodziców do pająka lub innego podopiecznego?

#Najpierw chciałbym zastrzec, że niekoniecznie metody opisane przeze mnie będą skutkowały, ponieważ większość zależy od charakteru rodziców.


1. Pierwszą metodą jest długotrwałe oddziaływanie na rodziców w kierunku, właśnie zakupienia takiego zwierzaka. To jest jedna z trudniejszych metod. Przy tej metodzie najważniejszą częścią jest porozmawianie z rodzicami na temat dziko żyjących zwierząt. Trzeba "zbadać" jakie mają oni na ten temat zdanie. Jeżeli nie są przychylni do hodowania raczej dziko żyjących i przede wszystkim dzikich zwierząt. To niestety pierwszy etap nam się nie udał. Ale radziłbym dalej z nimi o tym rozmawiać... Myślę że po długotrwałych rozmowach dzień w dzień w końcu uda nam się ich jako tako nakierować na chęć kupna pupila. Dobre jest również pokazywanie im artykułów dotyczących zwierzaka oraz zdjęć. W tym właśnie momencie rodzice odpowiadają najczęściej "ale ja się tego brzydzę". Ja gdy usłyszałem taką odpowiedź, powiedziałem rodzicom, że nie będą musieli nawet na niego patrzeć. To poskutkowało. Dopóki nie kupiłem ptasznika olbrzymiego... Wtedy zaczęło się oblężenie na mnie i mojego pupila. Nadal starałem się rozmawiać z rodzicami , a gdy to trwało... czas mijał. I gdy pająk zbliżał się do wylinki , powiedziałem im o tym i wyjaśniłem o co chodzi. Chcąc nie chcąc, nie udało im się ukryć zainteresowania. Teraz mam już pająka trzy miesiące i rodzice się przyzwyczaili.

2. Kolejnym sposobem jest postawienie rodziców przed tzw. faktem dokonanym. Dość drastyczna forma poinformowania rodziców o tym fakcie że chcemy hodować ptasznika lub inne zwierze terraryjne. Jest on bardzo prosty. Zakupujemy pajączka i wszystko co mu do życia potrzebne i przynosimy to do domu. Pierwszą reakcją będą pewnie pytania typu
- "Skąd miałeś na to pieniądze?"
- "Jak ty się nie brzydzisz na to patrzeć?"
- " I ty myślisz że pozwolimy , ci hodowanie czegoś TAKIEGO w domu?"
ew. stosują również znania oznajmujące, które czasami mogą się wydawać rozkazami , najpopularniejsze takie "odzywki" to:
-"Wynieś mi to natychmiast z domu"
-"Ja nie będę z tym czymś przebywała/przebywał pod jednym dachem"
-"Wynos mi się razem z tym z tego domu"
Do stosowania tej metody niezbędna jest pewność siebie i umiejętność "postawienia na swoim". Bez tego ani rusz. Ten "rodzaj" przekonania rodziców to typ "wojny", którą chcemy wygrać. Najlepiej porostu urządzić terrarium faunaboxa, czy pojemniczek, umieścić w nim lokatora i po prostu dalej się z rodzicami "przekomarzać". Po jakimś czasie powinni sami dojść do wniosku, że zwierze , nie ma możliwości ucieczki, ani zrobienia krzywdy żadnemu z domowników. I to można uznać za sukces naszej walki z poglądami rodziców. Chociaż poglądów na stałe zmienić nie można, zawsze trzeba być przygotowanym na kolejne "ataki" w stronę hodowanego pupila :)

3. Wybranie się z rodzicami/rodzicem do sklepu zoologicznego, w którym można kupić zwierzaka, i poprosić sprzedawcę by wyjaśnił rodzicom co i jak. To jest najprostszy i najbezpieczniejszy sposób. Sprzedawca, na pewno posiada dość obszerną wiedzę , by chociaż trochę zainteresować rodziców. I zapewniam że będzie się on starał wytłumaczyć im jak najlepiej życie i temperament potencjalnego pająka, węża, jaszczurki itp. Ponieważ i my i sprzedawca będzie mieć to na czym każdemu z nas zależy zależy, nam na kupnie zwierzęcia, a sprzedawcy na sprzedaniu go. Jeżeli ta metoda nie podziała. Radziłbym zastosować którąś z powyższych.


Dziękuję!!

*Wszelkie informacje są zaczerpnięte z mojego doświadczenia w "przekonywaniu " rodziców.


Autor: Bienias
komentarz[12] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 4

Odsłon:15433515
Dziś1533
Dziennie:3086
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (442) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.023 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji