Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 5002 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Artykuły > Miejsce terrarium w pokoju - Dla początkujących
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Miejsce terrarium w pokoju

Ptaszniki trzymamy, w najróżniejszych pojemnikach: od pudełek po kliszy, przez pudełka po sałatkach i serkach, aż po profesjonalne terraria. Przy małych osobnikach trzymanych w kliszówkach, raczej nie mamy kłopotu z umieszczeniem ich na półkach. Problem zaczyna się, gdy mamy juz sporą liczbe dorosłych osobników, ulokowanych w terrariach. Często zdarza się, ze z braku miejsca terraria znajdują się tam, gdzie nie powinny, w miejsach gdzie "czycha" na nie masa niebezpieczeństw. Miejsce gdzie powinno stać terrarium nie może być narażone na działanie promieni słonecznych - ptaszniki to zwierzęta skryte, o aktywności nocnej, więc parapet, szafki blisko okna odpadają.
Gdy mamy psa lub inne aktywne zwierzę biegające swobodnie po mieszkaniu, warto ustawić terrarium w miejscu niedostępnym dla w.w. współlokatorów. Tak samo postępujemy w przypadku, gdy mieszkamy z małymi dziećmi. Warto pamiętać, że pomimo tego, że każdy organizm reaguje na jad inaczej, to dzieci lub osoby starsze w razie jakiegokolwiek incydentu z ptasznikiem są bardziej narażone na komplikacje, które mogą wystąpić po ewentualnym ugryzieniu.
Terrarium dobrze prezentuje się na wszelakich regałach, lecz stawiając je np. na półkach, należy zadbać o odpowiednią wentylację, gdyż zła cyrkulacja powietrza, prowadzi do niechcianej hodowli pleśni w terrariach, a wiadomo, że ani my, ani tym bardziej lokator samego terra jej sobie nie życzy. Nie polecam także umieszczania cieżkich lokum na wiszących półkach. Z autopsji wiem, że jedno gwałtowne, nie umyślne uderzenie w szafkę i wszystko leci w dół. Miejscem nie polecanym jest także biurko, przy którym pracujemy, uczymy się, przy którym ciągle coś jest robione. Stawiając tam terrarium, jego mieszkaniec przez nasz ciągły ruch i wykonywanie przeróżnych czynności będzie żył w ciągłym stresie.
Terraria odwzorowujące naturalne biotopy danych gatunków, oraz umiejętne rozmieszczenie terrariów można komponować z wystrojem naszego pokoju, co daje niesamowity efekt wizualny.

Autor: BiBi
komentarz[4] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 2

Odsłon:15433531
Dziś1549
Dziennie:3086
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (442) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.047 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji