Pasek Menu
  Egzotica.pl

  
ZALOGUJ SIĘ:


pamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta?
Możesz je sobie założyć!
 
Pokochaj zwierzęta egzotyczne!

Jesteśmy z wami już 4939 dni
SZUKAJ:
Wiedza > Opisy gatunków > Opis gatunku Avicularia laeta
Hodowla gekonów phelsuma - Aranżacja Akwariów, Terrariów, Wiwiariów     Avicularia laeta (brak polskiej nazwy)

Avicularia laeta, sklasyfikowana w 1842 roku przez Koch'a. W naturze występuje w Brazylii, oraz Puerto Rico, gdzie powszechnie nazywana jest Puerto Rican Pinktoe.

Podstawowym ubarwieniem jest jasny brąz. Młode osobniki różnią się wyglądem od rodziców. Ich ciało jest granatowe.

Jest to średniej wielkości ptasznik. Dorosły osobnik ma ok 5cm ciała. Samice dożywają ok. 6lat. Samce giną ok. rok po ostatniej wylince.

Terrarium o orientacji pionowej. Wymiary jakie powinno mieć to ok. 20/20/30. Jako podłoże stosujemy włókno kokosowe, lub torf. Grubość podłoża nie jest znacząca, wystarczy 3-4cm warstwa. W terrarium umieszczamy korzeń, który posłuży jako podpora do budowy gniazda. Optymalne warunki panujące w terrarium to ok. 25-26°C w dzień, w nocy o 2-3°C niższa temperatura, wilgotność na poziomie 60-70%.

Dymorfizm płciowy widoczny u dojrzałych osobników. Dorosły samiec posiada narządy kopulacyjne (bulbusy)na nogogłaszczkach.

Rozmnażanie jest trudne, ze względu na znalezienie partnera. Podczas samego aktu samica nie przejawia agresji wobec samca.

Avicularia laeta jest ptasznikiem o słabym jadzie, nie stanowiącym niebezpieczeństwa dla zdrowego człowieka. W razie niebezpieczeństwa ratuje się ucieczką. Jak i cały rodzaj Avicularia potrafi znakomicie pływać. Jest szybkim pająkiem potrafiącym skakać na znaczne odległości. Młode są mniej odporne na gwałtowne/duże spadki temperatur, oraz wilgotności niż inne pająki, więc jest to pająk dla osób mających pewne doświadczenie w hodowli, lecz systematyczny początkujący też da sobie radę.


Autor: Bibi
komentarz[0] |

  Aktywność

Użytkowników: 2481
Ostatni: Retic1997

Gości na stronie: 1

Odsłon:15333997
Dziś254
Dziennie:3105
Rekord27676
(dnia)04-04-16

Więcej statystyk  Ankieta

Czy podoba Ci się pytanie w tej ankiecie?

Ta, jest wporzo
Mogłoby być lepsze
Chyba kupie sobie nowego pająka
Jestem za równouprawnieniem kobi[wyniki (440) | starsze ankiety]


© 2005 by Egzotica.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. CMS: jPortal2 Strona wygenerowana w 0.047 sekundy.
Fresh IT - Świeże wsparcie informatyczne dla biznesu  |  PapaGekon - Hodowla gekonów phelsuma  |  wallmaniac.com - Twoje centrum pulpitu
  Spider Shop - Najwiekszy wybór ptaszników w Polsce!   |   TERRPOL.pl - terraria dla waszych pupili   |   exotic-crown.pl - Terrarium pełne pasji